Долина крокусів - гордість села Колочава, що на Закарпатті

ID:
1437
Количество прочтений:
641
Последнее обновление:


Содержание:

Нещодавно ми присвятили статтю прекрасному і багатогранному українському Закарпаттю. Проте, 7 чудес - це лише краплина в безмежному морі карпатського природного багатства. Кожне село, кожен заповідник, кожен гірський куточок тут заслуговує на захоплені розповіді й красномовні описи. Тому сьогодні наша увага знову прикута до перлин Західної України.

Музей архітектури і побуту «Старе село»

Є на Закарпатті дивовижний куточок з чистим гірським повітрям, мінеральними водами, мальовничими краєвидами та привітними людьми. Це село Колочава. В чому ж полягає його унікальність, спитаєте Ви, адже все Закарпаття - мальовнича гірська місцевість? Справа в тому, що в Колочаві розташовано аж 10 музеїв, серед яких особливою популярністю користується музей «Старе село».

Музей
Переглянути фото в повному розмірі

Цей музей в Колочаві найбільший за площею, але не це вирізняє його з-поміж інших подібних об'єктів. «Старе село» - перший сільський музей архітектури та побуту на Закарпатті, що відтворює понад 300-річну історію, а також духовні й культурні особливості життя на Верховині. Музей розташований просто неба у місцевості «Чертежик» і налічує близько 20 будівель та допоміжних господарських споруд, які всебічно відтворюють тогочасну архітектуру гірників.

Музей під відкритим небом, чи просто скансен «Старе село», є справжньою машиною часу, яка здатна перенести відвідувачів на одне-два століття назад і познайомити нас із старовинним гуцульським, бойківським, лемківським, угорським, румунським, єврейським, чеським та словацьким побутом. Крім «Старого села», в Колочаві ще є що відвідати:

  • музей «Радянська школа»; 
  • музей «Чеська школа»;
  • музей Івана Ольбрахта; 
  • музей-пам'ятка народної архітектури ХVІІ ст. - церква Святого Духа та ін.

Долина крокусів у Колочаві
Переглянути фото в повному розмірі

«Долина крокусів»

Справжня родзинка музею, яка щовесни привертає увагу тисяч туристів, фотографів і поціновувачів прекрасного - долина крокусів. Територія «Старого села» буквально потопає в морі фіолетових квітів. Перші крокуси з'являються з середини березня, не боячись ні снігу, ані нічних заморозків, а масове цвітіння триває до середини квітня.

Шафран Гейфеля
Переглянути фото в повному розмірі

Рідкісний вид - Шафран Гейфеля

Ця щорічна подія в Колочаві насправді є унікальною, адже цвітуть не просто крокуси, а рідкісний вид цього роду - Шафран Гейфеля, він занесений до Червоної книги України. Крім українських Карпат, ця багаторічна трав'яниста рослина росте ще на Балканах. Не дивлячись на свій тендітний зовнішній вигляд, цей крокус надзвичайно морозостійкий, а також світлолюбивий, що визначає ареал його цвітіння - галявини та узлісся передгірських чи середньогірських місцевостей.

Шафран Гейфеля
Переглянути фото в повному розмірі

Шафран Гейфеля - дуже цінна декоративна рослина, адже саме цей вид має найбільші квіти серед представників роду. На жаль, цей факт приносить крокусам багато шкоди, адже слугує приводом масового збору букетів, викопування бульбоцибулин, що призводить до поступового зникнення виду. Доцільніше було б розводити крокуси в домашньому квітнику чи вирощувати в горшечку на підвіконні, що і роблять люди, які дбають про захист і збереження нашої екосистеми.

Для всіх любителів весняних первоцвітів, насиченого фіолетового кольору, ніжного аромату, мальовничих карпатських схилів село Колочава може стати справжньою туристичною Меккою, куди хочеться повертатися знову і знову. Ви теж неодмінно маєте побачити всю цю красу на власні очі!


Читайте про інші цікаві місця і міста України:

Недавние публикации Великодні традиції України
Куди піти на свята: фестиваль писанок в Софії Київській
Дата публикации:
Автор:
Легка Катерина
Хотите еженедельно получать от нас анонсы статей и новостей? Подписывайтесь на рассылку :)

Самовывоз

Адрес: Киев, Украина, Константиновская 56а,
Телефон: +38 044 390 9090
E-mail: kiev@u-f-l.net

Пн.-Вс.: 8:00-22:00
Киев — бесплатная доставка курьером (с 09:00 до 21:00)