Парки Києва: куди піти весною

ID:
1361
Количество прочтений:
733
Последнее обновление:


Содержание:

Коли приходить весна, хочеться якомога більше часу проводити на свіжому повітрі. Щойно пригріє перше весняне сонечко, як ми відновлюємо такі приємні для душі прогулянки зеленими парками й затишними скверами міста. Отже, саме час киянам згадати свої улюблені місця для пішохідних маршрутів, а також визначити нові простори для дослідження.


Переглянути фото в повному розмірі

Столиця України завжди славилася своїми зеленими насадженнями. Проте навіть корінні кияни здивуються, дізнавшись, що місто налічує аж 127 парків, 500 скверів та 78 бульварів. На кожного жителя столиці припадає 20 м² зелених насаджень, що значно більше від інших європейських столиць: у Парижі - 14 м², у Лондоні - 12 м², а в Берліні - 10 м².

Рейтинг найпопулярніших паркових зон Києва

Редакція Сегодня.ua взяла на себе сміливість визначити десятку найкращих парків столиці, оцінивши їх за такими критеріями: чистота, зручність розташування, ступінь безпеки, наявність атракціонів та туалетів. Ці місця знає кожен, вони стали своєрідними туристичними візитівками столиці, тут приємно проводити дозвілля й відпочивати від щоденної рутини. Рейтинг виглядає так:


Переглянути фото в повному розмірі

  1. Маріїнський парк
  2. Парк «Перемога»
  3. Парк КПІ
  4. Парк «Дружби народів»
  5. Голосіївський парк
  6. Парк Тараса Шевченка
  7. Парк Пушкіна
  8. Урочище «Наталка»
  9. Куренівський парк
  10. Парк партизанської слави

Менш популярні, але не менш привабливі родзинки столиці

Сирецький гай

Вздовж вулиці Сирецька простягається парк з унікальними віковими деревами. Споруджений 1951 року, Сирецький гай з численними видами дерев, мальовничими озерами, джерелами, декоративними квітучими чагарниками і сьогодні залишається місцем масового відпочинку киян.


Переглянути фото в повному розмірі

Парк «Нивки»

Недалеко від Сирецького гаю розташувався ще один мальовничий куточок Києва - парк «Нивки», який складається з двох частин - східної і західної, - розділених залізничними шляхами. Створений ще в другій половині ХІХ ст., за радянського періоду парк закрили від киян високою огорожею і лише в 1962 році його територія була повернена жителям столиці, а через 10 років парку присвоєно статус пам'ятки садово-паркового мистецтва.


Переглянути фото в повному розмірі

Солом'янський лісопарк

Солом'янський ландшафтний парк, який більшою частиною розташований в межах урочища Кучмин Яр, був повністю облаштований в 1991, хоча роботи почалися ще в 1983-му до 40-річчя визволення Києва від німецько-фашистського загарбника. Найбільше відвідувачів парк збирає взимку через пологий ландшафт: тут є де і дітлахам покататися на санках, і професійним лижварям відточити майстерність.


Переглянути фото в повному розмірі

Тож навіщо їздити на далекі відстані, якщо така краса зовсім поруч? Досліджуйте Київ і його мальовничі зелені закутки, адже весна за вікном!

{}

Вам також буде цікаво почитати:

Недавние публикации Тарас Шевченко: невідомі іпостасі Пророка
Загадкова Україна: 10 неймовірних фактів
Дата публикации:
Автор:
Легка Катерина
Хотите еженедельно получать от нас анонсы статей и новостей? Подписывайтесь на рассылку :)

Самовывоз

Адрес: Киев, UA, Константиновская 56а, Киев
Телефон: +38 044 390 9090
E-mail: kiev@u-f-l.net Пн.-Вс.: 8:00-21:00
Киев — бесплатная доставка курьером (с 09:00 до 21:00)

Отзывы 4.91 из 5 Всего 13517
🏆 Лучший цветочный магазин 2023
Доставка цветов. Продажа цветов.
506k followers 295k followers