Чудеса українського Закарпаття: 7 дивовижних місць

ID:
1380
Количество прочтений:
1025
Последнее обновление:


Закарпаття - одна з наймальовничіших областей України. Завдяки сонячним горам та недоторканій природі, а також - неповторному місцевому колоритові українське Закарпаття завжди привертає увагу туристів та мандрівників.


Переглянути фото в повному розмірі

Люблять свій краї і самі закарпатці. В рамках загальнообласної акції «Сім чудес Закарпаття» вони визначили найцікавіші, найдивовижніші та наймальовничіші на їхню думку місця краю. Серед численних пропозицій експертне журі (депутати Закарпатської обласної ради, журналісти обласних мас-медіа, працівники туристично-інформаційного центру Закарпаття та ін.) відібрали 22 позиції й виставили їх на загальне голосування. Таким чином було визначено 7 природних чудес Закарпаття.

1. Одна з візитівок Карпат - озеро Синевир. Утворившись 10 тисяч років тому на висоті 989 метрів над рівнем моря, озеро має загальну площу 4-5 гектарів, а його найглибша точка досягає 22 метри. Існує чарівна легенда про виникнення озера: воно утворилося зі сліз графської доньки Синь за коханим - простим парубком з верховини на ім'я Вир, якого за наказом батька було підступно вбито камінною глибою. Місцеві жителі й досі вшановують красиву легенду, а на острівці посеред озера розташована скульптура з червоного дерева «Синь і Вир».


Переглянути фото в повному розмірі

2. На стародавній терасі річки Тиса на висотi 180-200 метрів над рівнем моря розкинувся заповідний масив площею 257 га, справжня перлина якого - «Долина нарцисів». В цьому унікальному ботанічному об'єкті під охороною росте найбільший у Середній Європі осередок нарцисів. Серед флори «Долини нарцисів» є й інші рідкісні види рослин (всього близько 400 видів), фауна заповідника теж унікальна, вона представлена тваринами заплавних лук Закарпаття.


Переглянути фото в повному розмірі

3. Найвища гора українських Карпат - Говерла, не могла не увійти у рейтинг природних чудес Закарпатської області. Її висота - 2061 м. Гора вкрита альпійськими луками, де є цілий ряд рідкісних видів рослин і тварин. Підніжжя Говерли прикрашає кришталевий водоспад.


Переглянути фото в повному розмірі

4. Цілющий куточок Західної України - солекопальні у селі Солотвино - за своїми лікувальними властивостями не має аналогів на всій території СНД. У соляних печерах під землею температура становить 22-23 % протягом усього року. Тут лікують 23 різні захворювання, серед яких є і важковиліковні (астма, артрит, ревматизм, радикуліт). Термальна з рідкісними елементами солена вода озер утримує людину на поверхні, тому відчуття від купання просто незабутнє.


Переглянути фото в повному розмірі

5. Туристи усієї Європи з'їжджаються помилуватися прекрасним цвітінням сотень лип, які утворюють найдовшу липову алею в Європі. Чехословацькі ботаніки, висаджуючи липи вздовж набережної художника Рошковича, що в Ужгороді, в далекому 1928 році, навіть не здогадувалися, що їй судилося стати найдовшою на континенті, 2 км 200 м завдовжки. Кажуть, під однією з лип схована капсула з посланням для прийдешніх поколінь.


Переглянути фото в повному розмірі

6. Ще одна гордість Закарпаття - стовпчик у селі Ділове (Рахівщина), який позначає географічний центр Європи. На табличці викарбовано надпис латинкою: «Locus Perennis Dilicentissime cum libella librationis quae est in Austria et Hungaria confectacum mensura gradum meridionalium et paralleloumierum Europeum. MD CCC LXXXVII» -«Постійне, точне, вічне місце. Дуже точно, зі спеціальним приладом, виготовленим в Австро-Угорщині, за шкалою меридіанів та паралелей, встановлений центр Європи. Рік 1887». Побачити пам'ятну позначку приїжджають цілі делегації з інших країн.


Переглянути фото в повному розмірі

7. Завершує список семи природних чудес Закарпаття мінеральна зона «Поляна». Цілющі мінеральні води ще з ХІХ ст., коли на базі джерела «Поляна Купіль» був створений перший пансіонат, використовують для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок, крові.


Переглянути фото в повному розмірі

Сім чудес Закарпаття - це лише невелика частина всіх природних об'єктів області, які могли б претендувати на це звання. Щороку в будь-яку пору захід України радо приймає численних туристів, як вітчизняних, так і іноземців. Ви багато чого втратите, якщо жодного разу не побуваєте на українській Гуцульщині. А якщо вже доводилося бачити чудеса Закарпаття на власні очі, то Ви зрозумієте тих людей, які повертаються туди знову й знову. Адже на всю цю красу можна дивитися вічно! 

Читайте більше про чарівні куточки України:

Недавние публикации Загадкова Україна: 10 неймовірних фактів
Ukrainian fashion week – яскраві колекції (фото)
Дата публикации:
Автор:
Легка Катерина
Хотите еженедельно получать от нас анонсы статей и новостей? Подписывайтесь на рассылку :)

Самовывоз

Адрес: Киев, Украина, Константиновская 56а,
Телефон: +38 044 390 9090
E-mail: kiev@u-f-l.net

Пн.-Вс.: 8:00-22:00
Киев — бесплатная доставка курьером (с 09:00 до 21:00)