24 неймовірні факти про Україну

ID:
1762
Количество прочтений:
451
Последнее обновление:


Протягом багатьох століть український народ робив дивовижні речі, які ставали прикладом для всього світу. Роки невпинно йдуть, викарбовуючи в українські історії визначні імена, шанобливі традиції та геройські вчинки. Покоління змінюються одне за одним, але національний дух так і не згасає, бо Україна – вічна! На честь 24-ї річниці Дня Незалежності України ми вирішили підготували для Вас статтю про 24 найвизначніших факти, що пов’язані з нашою рідною країною. Вони є справжнім доказом того, що Україна – це щось значно більше, ніж просто пляма на карті світу.

24 неймовірних факти про Україну
Переглянути фото в повному розмірі

 1. Найперший вищий учбовий заклад Східної Європи. У 1576 році князь Костянтин Острозький започаткував першу в Україні освітньо-наукову установу під назвою «Острозька академія». Вона вважається найпершим учбовим закладом східної частини Європи, де можна було здобути вищу освіту.
 2. Україна – перша в світі з експорту соняшникової олії, яка поставляється в 109 країн. Наша продукція становить цілих 60% від світового експорту. Наприклад, у минулому році Україна експортувала понад 4,3 мільйона тонн олії.
 3. Станція метро «Арсенальна», що у Києві, вважається найглибшою в світі. Побудована вона біля будівлі парламенту в 1960 році на глибині 105 м. Як кажуть місцеві мешканці, у тунелях цієї станції метро знаходяться секретні сховища, які були побудовані за таємним наказом політичної верхівки.
 4. Перша в усьому світі Конституція була прийнята в Україні 5 квітня 1710 року. Ініціатором цього був Пилип Орлик, який на той час був гетьманом Запорізького війська. Документ мав назву «Конституція прав і свобод війська Запорізького». Для порівняння: США прийняла Конституцію у 1787 році, а у Польща і Франція – тільки в 1791.

  24 неймовірних факти про Україну
  Переглянути фото в повному розмірі

   
 5. Наша країна посідає перше місце в Європі з виробництва меду та п’яте місце в світі. Якщо брати до уваги світовий рейтинг, то Україна поступається навіть Китаю, Індії та Аргентині. До речі, перший рамковий вулик винайшов українець Петро Прокопович у 1814 році.
 6. Найстарішим деревом в Україні можна вважати 1300-річний дуб, який знаходиться в урочищі Юзефін в Рівненській області.
 7. Українська «Трембіта» – найдовший музичний духовний інструмент у світі, який сягає близько 3 метрів.
 8. 1200 пам’ятників в різних місцях по всьому світу встановлено на честь відомого українського поета Тараса Шевченка.
 9. У 2009 році українським вченим з Харківського фізико-технічного інституту вперше за історію науки вдалося сфотографували структуру атома.

  24 неймовірних факти про Україну
  Переглянути фото в повному розмірі

   
 10. Найпершу гасову лампу в світі винайшли в 1853 році працівники львівської аптеки «Під золотою зіркою» – Ігнатій Лукасевич та Ян Зех.
 11. З усіх країн Європи українців можна вважати найбільш освіченим населенням. Наша країна на 4 місці в світі за кількістю людей, що мають вищу освіту.
 12. Пабло Пікассо був у захваті від картин української художниці Катерини Білокур. На виставці в 1954 році, побачивши її роботи, Пікассо не вагаючись назвав їх геніальними.
 13. У 80-х роках минулого століття було побудовано найбільший в усьому світі літак АН-225 «Мрія». У 2001 році він взяв на борт 253 тонни вантажу, і це лише завдяки одному польоту. Таким чином, «Мрія» встановила одночасно 124 рекорди.

  24 неймовірних факти про Україну
  Переглянути фото в повному розмірі

   
 14. 1784 року в Львові в небо було запущено найпершу в світі повітряну кулю, яка мала автоматичний паяльник, що підігрівав повітря в балоні. Ця визначна подія сталася всього через 9 місяців після польоту повітряної кулі братів Монгольф'є, де пальним була звичайна солома.
 15. Головну вулицю Києва, Хрещатик, можна назвати найкоротшою з усіх столиць світу, довжина якої становить всього 1225 м.
 16. Марганцевої руди в Україні – хоч відбавляй. Розмір запасів цієї копалини просто неймовірний – 2,3 млрд тонни, а це 11% в усьому світі.
 17. 1934 року на паризькому конкурсі мовної краси українська мова посіла 3 місце після персидської та французької.  Відбір проходив за фонетикою, лексикою, фразеологією та структурою речень. А за мелодійністю наша мова отримала 2 місце.
 18. На території нашої держави знаходиться ¼ всіх запасів чорнозему на всій планеті. Чорнозем вважається дуже цінним ґрунтом, адже він найбільш врожайний з усіх існуючих.

  24 неймовірних факти про Україну
  Переглянути фото в повному розмірі

   
 19. Найбільша пустеля Європи розташована в Херсонській області та має назву «Олешківські піски». Площа української «Сахари» становить близько 160 тисяч гектарів.
 20. В українській мові найбільша кількість слів починається на літеру «п». Найменш вживаними літерами абетки вважаються «ф» та «г».
 21. Географічний центр Європи розташований в невеликому містечку Рахів, що в Карпатах.
 22. Надихнувшись українською колисковою «Ой ходить сон біля вікон», Джордж Гершвін написав одну з найпопулярніших пісень у світі «Summertime», яка була виконана всесвітньо відомими співаками Луї Армстронгом та Ельзою Фіджеральд.
 23. Україна є одним з найбільших виробників цукрового буряка серед усіх країн світу.
 24. Останній, але не менш значущий факт – Україна вважається найбільшою країною Європи.
   

24 неймовірних факти про Україну
Переглянути фото в повному розмірі

Українці можуть пишатися своєю рідною землею, бо вона бездоганна, не схожа на інших, і завдяки цьому є унікальною та індивідуальною. Як бачимо, багата історія нашої культури дуже вплинула на життя та розвиток всього світу. Тому бережіть рідну країну та не втрачайте віру в її світле майбутнє!

До Дня Незалежності України ми підібрали деякі національні подарунки, котрі точно стануть у нагоді в цей святковий день.

 

 

Недавние публикации Українські народні прикраси
Українські фестивалі, про які мало хто чув (Частина 2)
Дата публикации:
Автор:
Ольга Коваленко
Хотите еженедельно получать от нас анонсы статей и новостей? Подписывайтесь на рассылку :)

Самовывоз

Адрес: Киев, UA, Константиновская 56а, Киев
Телефон: +38 044 390 9090
E-mail: kiev@u-f-l.net Пн.-Вс.: 8:00-21:00
Киев — бесплатная доставка курьером (с 09:00 до 21:00)

Отзывы 4.91 из 5 Всего 13517
🏆 Лучший цветочный магазин 2023
Доставка цветов. Продажа цветов.
506k followers 295k followers