Головні українські квіти: фото, символи та значення

ID:
9006
Количество прочтений:
15149
Последнее обновление:


Ця стаття підготовлена за сприянням служби доставки квітів UFL
 
Содержание:

Кожна країна має власні символи, дуже багато їх і в українській державі.  Ми чуємо згадку про них в українській пісні. Їх зоображення ми бачимо в малюнках, вишивках, у розписах глечиків, будиків. Рослинні символи України: тополя, калина, верба, дуб. Серед них є і квіти, вони здавна вказували на красу та унікальність українського краю. Проект Рослини — символи України дає можливість дізнатися про них більше. Раніше люди знали все про властивості квітів, кожна рослина мала значення, лікарську  або навіть магічну силу. Появу квітів повʼязують з весною теплом, любовʼю і надією. Тому в українській культурі дарування квітів близьким людям — знак побажання добра.

Соняшник

Серед рослин символів України знаходиться і соняшник. Ця неймовірно яскрава квітка є знаком сонця. Вона приносить людям силу та добробут, вважається втіленням сонячної енергії, гарного життя, міцного здоров'я. Важко уявити українське село без цих квітів. Соняшник дуже схожий на небесне світило і постійно повертає за ним свою золотаву голову. Більш того, він символізує Батьківщину, де б ми не були, завжди в думках повертаємося до України, тягнемося до неї, як соняшник до сонця.  З давніх часів українці саджають його біля тинів та на городі. Не дарма ця квітка —  символ України, як і пшеничні лани, соняшникові поля нагадують нам кольори державного прапору. До речі, наша держава займає друге місце в світі по вирощуванню соняшникового насіння. В Україні існує велика кількість легенд про рослини-символи України, і зокрема про соняшник. 

соняшник
Смотреть фото в полном размере

Легенда про соняшник

Колись давно сонце сходило на землю разом зі своїми доньками. Вдень вони перебували на землі, а ввечері поверталися на небо. Одного дня молодша з них забула вінок із квітів, повернулася за ним та побачила парубка. Вона закохалася і захотіла залишитися з ним на землі. З часом чоловік все менше приділяв їй уваги, дівчина дуже сумувала за небом. Коли захотіла повернутися, побачила, що її ноги приросли до землі. Тоді красуня обернулася на квітку, що журилася весь час за Батьківщиною, вдивлялася в українське небо, повертаючи голову до сонця. 

Рослини символи України: барвінок

Українська земля ще називається барвінковим краєм. Назва цих квітів вказує на те, що вони дуже барвисті. Вони є національним рослинним символом. Оздоблення з таких квітів прикрашає український весільний коровай, їх вплітали у волосся, вирощували біля української хати. Барвінок постійно зелений, навіть взимку під снігом зберігає свій колір, через це його ще вважали символом вічного кохання, безсмертної душі. Молоді люди в Україні вірили, що дівчині та парубку потрібно разом зʼїсти листочки квітів, тоді між ними обовʼязково спалахне пристрастне кохання.

барвінок
Смотреть фото в полном размере

Українці завжди шанували природу, вірили в те, що вона жива, і в існування добрих та злих сил у ній. Люди хотіли захиститися від зла, створювали  магічні обереги з квітів барвінку.  Рослини-символи України вішали над дверима, щоб зла сила не могла зайти в дім, і не викидали, навіть коли засохне, а пускали по воді. Запах квітів барвінку мав налякати недобрих духів, вберегти людину від всього лихого.

Значення квітів українського вінка

Рослини символи України були і оберегом, і прикрасою. Вміння правильно плести український вінок з квітів передавалося від матері до доньки тисячі років. Треба було знати, що робити з квітами, в чому замочувати, щоб довше зберігали свіжість. Маленьким дівчаткам прикрасу плели старші сестри або матері. Збір квітів і їх плетіння у вінки супроводжувалися обрядовими піснями. В Україні вірили, якщо покласти головний убір з квітів під подушку, побачиш віщий сон. Особлива магічна сила була в квітах, зібраних вагітною жінкою, вони давали  плодючість полям і всій худобі. Кожна рослина мала своє значення:

 

 • ромашка — символ кохання, вірності;
 • ромашка — символ кохання, вірності; 
 • мак — квітка дівочих мрій, родючості, молодості, краси;
 • волошки — вказують на доброту серця; 
 • мальва —  любов до Батьківщини.
 • м’ята —  оберіг для дітей, їх здоров’я; 
 • материнка — символ любові матері; 
 • див’ясил —  дає людині здоровʼя, дев’ять сил; 
 • цвіт яблуні або вишні — відданість матері; 
 • безсмертник — міцне  здоров’я, зцілення; 
 • калина — символ жіночності, любові до рідного дому; 
 • хміль — розум, гнучкість; 

 

квіти українського вінка
Смотреть фото в полном размере

Дівчатка носили українські віночки з трьох років, їх робила мати, купала в росі після заходу сонця. Серед квітів були чорнобривці, вони запобігали головним болям. Також добавлялися незабудки і барвінок, щоб добре впливали на зір та ромашки — мали заспокоювати серце. В Україні одягали дівчинці такий оберіг з квітів на Спасівські свята, ще вручали їй освячене яблуко і бажали: «Хай у здоровому тілі буде здоровий дух». Чотирьохрічна дитина ходила в іншому українському вінку, в квітах були розсічені кінчики пелюсток, до них добавлявся безсмертник яблуневе листя. В Україні шестирічні дівчатка носили вінки з вплетеними квітами волошок і маку, який гарантував гарний сон, зберігав спокій думок. Вінок із семи квітів із цвітом яблуні вручався у сім років, батько одягав цей український символ на дончину голівку і казав: «Мати-яблуне, не пожалій здоров’я і гарної долі для моєї дитини». 

З 13 років плівся український вінок кохання з квітів калини, в ньому також були ромашки, цвіт яблуні, вишні, хмелю. Під час довгої розлуки з коханим дівчата дарували хлопцям особливий вінок з волошок і квітів любистку, він символізував відданність. Парубок загортав його в шовкову хусту і завжди тримав біля серця. Оберіг з українських квітів давав надію на те, що хлопця кохають, чекають в Україні, про нього завжди пам’ятають. 

Калина — символ України

В Україні, коли син ставав дорослим і покидав рідну домівку, мати  благословляла його і просила не забувати калину — символ рідного дому. Вона асоціюється з родиною і місцем, де ми народился — з Україною. Ця рослина, як і наша держава, дуже витривала, її ягоди не втрачають своєї краси, смаку і лікувальних властивостей навіть після пережитої суворої зими. Кажуть, що без неї намає України. Калина нагадувала людям вогняну трійцю: сонце, місяць і зірки. Ймовірно, свою назву вона отримала від назви Сонця —  Коло. Дійсно, ягоди рослини мають форму кола, а воно в свою чергу символізує вічність, це вічна дівоча краса та вічна памʼять про батьків, Україну. Калина означає і любов, насіння цієї рослини у формі серця. 

Україна — це мальовничий край, у якому нам пощастило народитися і проживати, де живуть рідні люди, де споконвік жили наші предки й повинні жити щасливо наші діти! Давайте збережемо українські народні символи і традиції, повʼязані з ними, тоді буде в нашому житті і везіння, і щастя!

калина
Смотреть фото в полном размере

Вам також сподобається:

Символізм рослинного світу в українській культурі

Рослини-символи в українській культурі

Українські народні прикраси

Історія українського намиста

Україна понад усе!

Украинские цветы - цветочные символы Украины

Калина - образ України

Недавние публикации Почему не цветут Ирисы. Что делать
Цвета и букеты, подходящие для осенней свадьбы
Дата публикации:
Автор:
Рибалко Олеся
Хотите еженедельно получать от нас анонсы статей и новостей? Подписывайтесь на рассылку :)

Самовывоз

Адрес: Киев, Украина, Константиновская 56а,
Телефон: +38 044 390 9090
E-mail: kiev@u-f-l.net

Пн.-Вс.: 8:00-22:00
Киев — бесплатная доставка курьером (с 09:00 до 21:00)