• Киев - бесплатная доставка (с 09:00 до 21:00)!
  да, верно  нет, изменить
 • Статус заказа

+38 044 390 90 90

+38 068 390 90 90

Український кінематограф: від початку до сьогодення

ID:
1884
Количество прочтений:
118
Последнее обновление:

Вересень цього року насичений знаковими подіями в галузі українського кінематографу. Кожну другу суботу місяця (цього року це 12 числа) в країні відзначається День кіно. Окрім того, 4 вересня виповнилось рівно півстоліття з дня прем’єри знакового для України фільму «Тіні забутих предків», а 10 вересня - 121 рік з Дня народження культового режисера Олександра Довженка. З огляду на збіг цих подій, пропонуємо Вам невеличкий екскурс світом кіно.

Свій шлях наше кіно розпочало навіть раніше за показ братів Люм’єрів у Парижі.

Українське кіно
Переглянути фото в повному розмірі

Історія українського кіно

Все почалось в Одесі.

У 1893 році було знято і змонтовано найперші кількахвилинні фільми.

У 1896 році у Харкові відбувся найперший кінопоказ, який знаменував нову еру в розвитку нашої культури – еру кінематографу.

1911 рік – поява першого серйозного кінофільму «Запорізька Січ». Зародження модерного напрямку розвитку індустрії, завдяки режисеру Лесю Курбасу;

Історія українського кіно
Переглянути фото в повному розмірі

Українські режисери XX століття

В 1930 році з’явилась перша стрічка зі звуковим супроводом «Симфонія Донбасу»;

Цього ж року на Київській кінофабриці вийшла в світ найкраща світова картина Олександра Довженка «Земля». Цей фільм поставив ім’я режисера на вершину світового кінематографу, зрівнявши його з Федеріко Фелліні, Чарлі Чапліном та Інмаром Бергманом;

Режисер навчався живопису, проте прославився саме як драматург і режисер. Його неймовірно цінував Чаплін, а світ і досі захоплюється його роботами.

Українське кіно, Довженко
Переглянути фото в повному розмірі

1965 – легендарна і не менш геніальна картина Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». Ця стрічка огорнута бунтами та гоніннями, ці мотиви наповнені любов’ю до Батьківщини, ця музика – унікальний мистецький феномен, який у світі більше не повторився. Ці факти – чистісінька правда, бо усі трембіти – аутентичні, з сіл Західної України, довезені на літакові в столицю і записані на студії. Цього року, 4 вересня, виповнилось рівно 50 років з прем’єри фільму. Саме тоді відкрилася правда про таємні арешти української інтелігенції. На показі, за протести проти влади були арештовані Іван Дзюба, В’ячеслав Чорновіл, Василь Стус.

Тіні забутих предків, Параджанов
Переглянути фото в повному розмірі

Окрім цих славетних метрів, в скрижалі українського кінематографу назавжди вписані імена режисерів Дзиґи Вертова, Леоніда Осики, Юрія Іллєнка та Петра Тодоровського.

Українські режисери
Переглянути фото в повному розмірі

Українське кіно – що варто подивитись

Пропонуємо Вам топ-5 найкращих фільмів українського кінематографу:

 1. Тіні забутих предків;
 2. Земля;
 3. За двома зайцями;
 4. Украдене щастя;
 5. Білий птах з чорною ознакою.

Українські фільми
Переглянути фото в повному розмірі

Сучасний кінематограф набуває нових обертів та продовжує підкорювати міжнародну спільноту.

Так, зовсім новий фільм сучасного режисера Мирослава Слабошпицького «Плем’я», вже встиг отримати гран-прі на багатьох конкурсах у всьому світі.

Неймовірна стрічка «Поводир», режисера Леся Саніна, вже встигла завоювати прихильність не лише вітчизняних глядачів, але й видатних закордонних кінокритиків.

Зворушливий фільм «Трубач» тільки-но починає сходження до світових вершин, проте ця мила історія про дружбу і талант не лишить байдужим ні дорослих, ні дітей..

Під час прем’єри «F 63.9 Хвороба кохання» глядачі в Парижі аплодували стоячи. Українські критики вже охрестили його «найкращою українською комедією».

Шанувальникам жанру «хоррор» рекомендуємо переглянути кінострічку «Синевир», режисера Олександра Альошечкіна. Ця історія змусить Вас здригнутися від страху, а 3D ефекти посилять відчуття.

Сучасне українське кіно
Переглянути фото в повному розмірі

З кожним роком в Україні з’являється дуже багато нових фільмів. Деякі з них набувають популярності, деякі навіть не виходять у прокат, але кожна з стрічок оцінюється своїми глядачами на фестивалях і конкурсах. Задля розвитку українського кіно, сьогодні діють фестивалі:

 • Молодість (24 жовтня – 1 листопада 2015);
 • Docudays UA (25 березня – 1 квітня 2016);
 • Корона Карпат;
 • Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів (20-24 квітня 2016);
 • Відкрита ніч та багато інших.

Українські кінофестивалі
Переглянути фото в повному розмірі

Насолоджуйтесь найкращими стрічками вітчизняного кінематографу, адже наша культура багата на неймовірні твори та легендарні імена. Шануймося, насолоджуймося гарними фільмами  та вітаймо діячів культури з Днем кіно. 

Дата публикации:
Автор:
UFL
Поделись с друзьями:
Рейтинг:
Хотите еженедельно получать от нас анонсы статей и новостей? Подписывайтесь на рассылку :)
Самовывоз

Адрес: Киев, Украина, Константиновская 56а, .
Телефон: +38 044 390 9090.
Емейл: [email protected]

Киев - бесплатная доставка курьером (с 09:00 до 21:00)!