• Киев - бесплатная доставка (с 09:00 до 21:00)!
  да, верно  нет, изменить
 • Статус заказа

+38 044 390 90 90

+38 068 390 90 90

Вулиці Києва та їх історії

ID:
1526
Количество прочтений:
1220
Последнее обновление:

Столиця України – одне з найгарніших міст України, адже тут, у самому серці держави історична старовина переплітається з сучасним життям. Лише тут можна себе одночасно відчути в минулому та сучасному, насолоджуючись мальовничими пейзажами, фонтанами, пам’ятками архітектури та прогулюючись найгарнішими парками (більше про них – у статті).

Картини з пейзажами Києва
Переглянути фото в повному розмірі

Київ славен не лише красою, а й історією: своїми неймовірними старовинними соборами, пам’ятками та церквами: Золоті ворота, Михайлівський Золотоверхий Собор, Софія Київська, Києво-Печерська Лавра, Андріївський собор вражають своєю красою та величчю. І, звичайно ж, одна з найпривабливіших частин екскурсії – вулиці Києва. Кожна з них – це скринька з таємницями та чудесами. В цій статті ми познайомимо Вас з найцікавішими історіями, пов’язаними з найвідомішими вулицями міста.

Фотографії Києва
Переглянути фото в повному розмірі

Хрещатик

Є дві історії походження назви центральної вулиці в Києві. Одні говорять, що саме тут князь Володимир хрестив свою родину, тому її так і назвали. Інші притримуються думки, що найменування походить від цієї місцевості - Хрещатий Яр.

Вулиця розбудовувалась протягом двох століть, з XVII по XIX, поступово заповнюючись цегляними будинками, магазинами та конторами. В часи Великої Вітчизняної війни центр Києва був повністю знищений. Відбудова почалася з 1948 року, коли група архітекторів запропонувала план, що поєднував у собі природний ландшафт та величну архітектуру. У часи реконструкції з’явився знаменитий каштановий бульвар, центральний універмаг та будинки у стилі «сталінського ампіру».

Хрещатик старі фото
Переглянути фото в повному розмірі

Цікаві історичні факти та легенди:

 • Певний час вулиця носила назву Театральна, адже тут розташовувався перший в Києві театр-садиба;
 • Перший в Російській імперії трамвай був запущений по Хрещатику;
 • Легенди Хрещатика стосуються… НЛО! Поговорюють, нібито під час розкопок 1917 року під вулицею знайшли сріблястий циліндр більше 50 метрів завдовжки. Тоді його викопати не змогли, а от в 1946 році цей загадковий предмет був виявлений знову. Тепер його розпиляли і вивезли в невідомому напрямку. Багато очевидців говорять про те, що бачили в цьому районі НЛО, і, можливо, цей циліндр був їхнім…

Красиві фотографії Хрещатика
Переглянути фото в повному розмірі

Андріївський узвіз

Свою назву узвіз отримав на честь апостола Андрія Первозваного. Історія вулиці доволі цікава, і детально описана у літописі Нестора. Близько 2000 років тому апостол Андрій благословив Дніпрові схили, прокрокувавши, що тут невдовзі з’явиться нове християнське місто. Пізніше на місті благословення звели церкву, яка й отримала ім’я святого.

Ще одна назва цього мальовничого куточку – вулиця-музей, адже саме тут сконцентрована найбільша частина музеїв, архітектурних скульптур та галерей. Тут увіковічені український скульптор та драматург Іван Кавалерідзе та російський письменник Михайло Булгаков та є скульптурна композиція героям п’єси «За двома зайцями», а ще трохи далі виситься замок Річарда.

Андріївський узвіз старі фото
Переглянути фото в повному розмірі

Цікаві історичні факти та легенди:

 • Верхня частина вулиці, біля собору Святого Андрія, існувала ще за Русі і поєднувала Поділ та Старий Київ;
 • Певний час, з 1920 по 1944 рік вулиця носила ім’я Г. Г. Лівера, але потім стару назву повернули;
 • В будинку № 13 деякий час жив та працював автор «дияволіади» М. А. Булгаков, і поруч з його домом-музеєм розташована кав’ярня «Бегемот»;
 • Легенда розповідає, що колись на місці Дніпрового схилу було море. Коли апостол Андрій благословив це місце і встановив на ньому хрест, море розступилося, і якась його частина залишилась в пагорбі (при будівництві церкви знайшли підземне джерело);
 • В церкві Андрія немає дзвонів, адже говорять, що коли тут пролунає церковний дзвін, вода прокинеться і затопить Старий Київ і Лівобережжя.

Андріївський узвіз фотографії
Переглянути фото в повному розмірі

Володимирська вулиця

Історія вулиці починається ще з часів Київської Русі, коли вона була головним «проспектом» стародавнього міста. Проте у XIV столітті ця місцевість спустіла, адже після захоплення міста татаро-монголами, все життя столиці перемістилось на Поділ. Тоді ж ця місцевість була вкрита ярами та пагорбами, а велична Софія Київська була лиш голими стінами, без куполів та дзвонів. У 1630-х роках завдяки митрополиту Петру Могилі вулиця і церква були відбудовані і ввійшли до складу Старокиївської фортеці.

Вже у останніх роках XVIII віку починається масштабна забудова Володимирської, аж до самих Золотих воріт, ініціатором якої став цар Микола I. До XVIII століття це була ще пустельна місцевість з випасом домашньої худоби. 

Володимирська вулиця старі фото
Переглянути фото в повному розмірі

Цікаві історичні факти та легенди:

 • У різні часи (до 30-х років XIX століття) вулиця мала назву Андріївської, Золотої, Університетської, Софійської;
 • Російський імператор Микола I настільки любив Київ, що планував перемістити сюди столицю імперії;
 • У 1840 році Тарас Шевченко працював в однойменному університеті художником археологічних досліджень;
 • Раніше у нинішньому Будинку вчителя розташовувалась Верховна Рада (1917 рік);
 • На початку XX сторіччя тут розташовувався Український клуб, членами якого були Микола Лисенко, Олександр Олесь, Олена Пчілка та інші культурні діячі країни;
 • На цій вулиці «народився» солдат Швейк. Саме тут Ярослав Гашек почав писати про пригоди вояки.

Володимирська вулиця фотографії
Переглянути фото в повному розмірі

Ось такі вони, найвідоміші вулиці в Києві, які зберігають свої таємниці та цікаві історії.

Помічайте деталі, насолоджуйтесь прогулянками сонячним серцем України та любіть Київ так, як його любимо ми!

Дата публикации:
Автор:
UFL
Поделись с друзьями:
Рейтинг:
Хотите еженедельно получать от нас анонсы статей и новостей? Подписывайтесь на рассылку :)
Самовывоз

Адрес: Киев, Украина, Константиновская 56а, .
Телефон: +38 044 390 9090.
Емейл: [email protected]

Киев - бесплатная доставка курьером (с 09:00 до 21:00)!