Українські фестивалі, про які мало хто чув (Частина 3)

ID:
1796
Количество прочтений:
98
Последнее обновление:


Содержание:

Так як працює українець – не працює ніхто в світі, і так як відпочиває – не відпочиває ніхто! Саме таке ставлення до свят наповнювало книгу традицій української історії ще з давніх давен. Безліч ярмарків та фестивалів роблять дозвілля цікавим та пізнавальним, а також допомагають пам’ятати звичаї та обряди України.

В продовженні циклу статей про маловідомі українські фестивалі, UFL пропонує поглянути на ще одну десятку народних етнічних зібрань.

Українські фестивалі
Переглянути фото в повному розмірі


Читати першу частину статті: Українські фестивалі, про які мало хто чув (Частина 1)


21. “Маланка-Фест”

Узимку в Чернівцях прокидається карнавальний запал старовинної традиції – свята Маланки. Здавна люди вірили у потойбічні сили. Існують повір’я, що коли змінюється рік, то на землю спускаються різні духи, саме тому люди переодягаються в дивні костюми, задобрюючи духів. Одразу після Старого Нового року місто перетворюється на величезний фестиваль маланок багатьох народів та меншин. Родзинкою завжди є автентична маланка більш ніж зі столітньою історією. Буковинський карнавал нічим не гірший від Ріо чи Венеціанського – тут і величезні дракони, і різдвяний вертеп, казковий паровоз з улюбленими героями мультфільмів, зоопарк, театральні дійства, східні каравани та багато іншого у супроводі колядників.

Маланка-фест
Переглянути фото в повному розмірі

22. “Галицька дефіляда

 Гастрономічна насолода, вготована галицькими куховарами чекає гостей та жителів міста Тернопіль щосезону. Тут готують за давніми рецептами і лише з натуральних продуктів. Кожна пора року має свій характер – так вважають організатори фесту. Саме тому таке дійство тут проводять в січні, квітні, липні та жовтні. Відчуйте аромати галицьких страв, атмосферу історії та культури наших предків.

Галицька дефіляда
Переглянути фото в повному розмірі

23. “Червене вино”

Саме виноградне серце Закарпаття – місто Мукачево, на свято Св. Василя, уже 20 років поспіль збирає виноробів зі всіх околиць і гостей фестивалю для дегустації смачних вин. Лише тут ви скуштуєте унікальні виноградні напої, яких не зустрінете ніде більше, познайомитесь із технікою приготування вина та тонкощами його смакування. Червоне, біле чи рожеве, сухе, десертне чи напівсолодке – для кожного знайдеться свій ідеальний смак.

Червене вино
Переглянути фото в повному розмірі

24. “Конкурс різників свиней - гентешів”

Професіонали в своїй справі по заготівлі свинини – гентеші, збираються щороку в останні вихідні січня у с. Геча Закарпатської області, де змагаються у приготуванні угорських страв. Берегівщина славиться гострими стравами з паприкою та червоним перцем. Тут готують угорські гурку, пікниц, шовдарь, гуляш, сало, шкварки та інші страви зі свининою, якими пригощають туристів з усієї Європи. Визнане найкращим гастрономічним фестом заходу, свято гентешів щороку збирає тисячі гостей і дійсно варте, щоб його відвідали.

Конкурс різників
Переглянути фото в повному розмірі

25. Біле вино

 Навесні ж, у Берегово віддають честь молодому вину. Закарпатські сири, закуски, страви ідеально доповнюють відтінки білого вина. Тут проходять церемонії посвяти до місцевого Ордену святого Венцела, члени якого – найкращі місцеві винороби. Веселощі, конкурси та розіграші в атмосфері лицарства підкреслюють шляхетний дух фестивалю.

Біле вино
Переглянути фото в повному розмірі


Читати другу частину статті: Українські фестивалі, про які мало хто чув (Частина 2)


26. Сонячний напій

Початок травня в Ужгороді розпочинається масовим частуванням меду та вина. Десятки виноробів, безкоштовні дегустації, ексклюзивні сорти напоїв традиційно вітають мешканців та гостей міста на фестивалі. Тут сомельє відбирають найкращі вина і відзначають їх нагородами, бджолярі пригощають медовими продуктами, решта пропонують сувеніри, десерти, бринзу та смачні закарпатські страви.

Сонячний напій
Переглянути фото в повному розмірі

27. “Середньовічний Хотин”

Середньовічне містечко у Хотинській фортеці Чернівецької області на травневі свята переносить кожного гостя фестивалю у минуле, створюючи найбільше історичне дійство.

Лицарські поєдинки та видовища боїв, костюми 15 століття, страви середньовіччя, звуки флейти та волинки, обладунки та бойові вершники – далеко не всі розваги, які чекають на подорожуючих. Вас полонить атмосфера давнини і ви чудово відпочинете як з родиною, так і з друзями.

Середньовічний Хотин
Переглянути фото в повному розмірі

28. Історичний фестиваль “Срібний Татош”

Єдиний середньовічний фест Закарпаття у селищі Чинадієво запрошує усіх, кому подобаються справжні лицарські поєдинки, автентичні бої та розваги у середньовічному стилі. Фортеця Сент Міклош збирає лицарів з сусідніх країн, гостей з України та Європи для організації спільного дійства, максимально близького до реальності. Учасників розважають музикою і танцями, майстер-класами і ярмаркою, годують смачними стравами і навіть дають спробувати середньовічну зброю. Ввечері таку атмосферу доповнюють виступи акторів та вогняне шоу.

Срібний татош
Переглянути фото в повному розмірі

29. “Porta Temporis” та кубок повітроплавання

Назва фестивалю - “Ворота Часу” (з латини), дана йому не просто так. Кам’янець-Подільська фортеця відкриває портал у часи Литовської доби та битви під Синіми Водами. Тут відбувається справжній штурм форту, проводять лицарські бої, змагаються лучники та розважають музикою. Вечірнє лазерне шоу та унікальні вогняні виступи наповнюють вечір магією середньовічної казки.

Особливим цей травневий фест Хмельниччини робить «Кубок Поділля з повітроплавання», де в небо злітають десятки повітряних куль, і можна навіть відчути себе героями книг Жуль Верна.

Порта-темпоріс
Переглянути фото в повному розмірі

30. “Русь пересопницька”

Саме на Рівненщині було написано одну з найвидатніших пам’яток та святинь українського народу – Пересопницьке Євангеліє. А у травні, в селі Пересопниця щороку згадують давні часи та історію Середньовіччя. Лицарі, дами, народні музики, древні ремесла – все це атмосфера фестивалю. А головною родзинкою є княже весілля Ярослава Мудрого та Ольги з Суздаля. Таке дійство – унікальне і справді надихає творити подвиги.

Русь Пересопницька
Переглянути фото в повному розмірі

Ось яка багата Україна різноманіттям традицій та звичаїв! Відпочивати та пізнавати батьківщину можна в будь-якому куточку країни. Це довели організатори сотень фестивалів та ярмарків. Насолоджуйтесь українським разом із магазином доставки квітів та подарунків UFL.

Недавние публикации Патріотичні букети до Дня Незалежності
Український кінематограф: від початку до сьогодення
Дата публикации:
Автор:
Анастасия Арт
Хотите еженедельно получать от нас анонсы статей и новостей? Подписывайтесь на рассылку :)

Самовывоз

Адрес: Киев, Украина, Константиновская 56а,
Телефон: +38 044 390 9090
E-mail: kiev@u-f-l.net

Пн.-Вс.: 8:00-22:00
Киев — бесплатная доставка курьером (с 09:00 до 21:00)