• Киев - бесплатная доставка (с 09:00 до 21:00)!
    да, верно  нет, изменить
  • Статус заказа

+38 044 390 90 90

+38 068 390 90 90

Десятка найгарніших патріотичних графіті Києва

ID:
1538
Количество прочтений:
378
Последнее обновление:

29-31 травня - цього року це особливі дні для жителів та гостей нашої столиці, адже саме тоді відзначатимуть День Києва. До 1533 річниці ми підготували низку статей, які відкривають найкращі та найцікавіші перлини української столиці. Одна з таких цікавинок - патріотичне графіті, в якому гармонійно поєднується вулична субкультура, любов до батьківщини та своєрідне мистецтво наших часів.

Трішки історії

Попри те, що багато людей вважають графіті явищем сучасної світової культури, воно має давню історію. Надписами на стінах були вкриті ще античні міста, віднайдені археологами в наші часи. У Києві перші графіті знайдено на стінах Софії Київської, вони мали переважно релігійних характер. З часом класичні надписи і схематичні позначення на стінах перетворилися на яскраві малюнки, які носять у собі символічне значення. Саме такі настінні шедеври прикрашають вулиці й парки нашої столиці.

Графіті історія

1. 15-метрове патріотичне графіті

Трохи більше року тому на стіні однієї будівлі на Андіївському узвозі виник 15-метровий стріт-арт шедевр - українка з дитиною на долоні. Це графіті - результат творчої співпраці українського та французького муралістів (Олексій Кислов та Жюльєн Маллан), які втілили свій задум у рамках фестивалю «Французька весна». Дівчина у вінку, за словами художників, є символом України, передає дух нації, що прокинувся після Революції гідності.

15-метрове графіті на Андріїївському узвозі

2. Андеграунд у центрі міста

Ще одне патріотичне зображення у виконанні французького мураліста Жюльєна Маллана розміщене по вулиці Ольгинська, воно прикрашає стіну електрощитової неподалік від готелю «Україна».

Графіті на вулиці Ольгинська

3. Соняшникове поле

Мешканці будинків по вул. Жилянська Шевченківського району щодня мають можливість помилуватися яскраво жовтими соняхами, що простяглися на стіні на фоні блакитного неба. Соняшник - один із народних символів України: як сонце є для нього єдиним і незмінним орієнтиром, так і батьківщина для нас - найвища цінність.

Соняшникове поле графіті фото

4. Я люблю Україну!

Такий напис видніється у Виноградному провулку на Липках. Його вміщено всередину серця, зробленого пальцями рук на фоні жовто-блакитного прапору. «Я люблю Україну» - ніби промовляє до нас малюнок зі стіни, і тисячі сердець йому відгукуються.

Патріотичне графіті фото

5. Дерево-серце

Прекрасне жовто-блакитне дерево з кроною-серцем прикрашає стіну квіткового магазину на вул. Оболонська. Вдала ініціатива команди UFL (служба доставки квітів) привертає увагу жителів столиці і так і просто створена для того, щоб зробити селфі на патріотичному фоні.

Дерево-серце графіті на Оболонській

6. Арт-простір під Гаванським мостом

До Дня Києва 2012 була створена арт-галерея за європейським зразком на території під Гаванським мостом. Загальний простір для творчості складає близько 1500 м² з літнім кафе, лавками, ліхтарями, скульптурними інсталяціями, виставками фоторобіт. Спарвжня окраса арт-куточка під мостом  - патріотичне графіті, багате на українську символіку: герб, прапор, калина і славетні українські воїни - козаки.

Графіті під Гаванським мостом

7. 3D малюнок на житловому будинку

Торець багатоповерхівки на Оболоні прикрашає величезний прапор - 3D малюнок у жовто-блакитних тонах з намальованими вікнами. Жител будинку сприйняли таку ініціативу позитивно. Звичайно, розмальована стіна виглядає значно привабливіше, ніж гола цегла.

Графіті на житловому будинку прапор

8. Історія і сучасність на одному малюнку

У провулку Шевченка не так давно з'явилося графіті, що складається з трьох малюнків, об'єднаних єдиною ідеєю. На них зображений український Кобзар - Тарас Шевченко в трьох іпостасях: історичній - в кожусі й вовняній шапці, та сучасних - із шиною на плечі та з напівзакритим чорною пов'язкою обличчям. З одного боку, це графіті приурочене до 200-річчя з дня народження видатного українського поета, а з іншого - є відгуком на трагедію на вул. Інститутській.

Графіті Шевченко Київ

9. Любіть Україну, як сонце любіть...

Неподалік від станції метро «Шулявська» простяглося ще одне патріотичне графіті. Воно з'явилося в 2014 році під час сплеску патріотизму в столиці. Там увіковічені відомі рядки з вірша В.Сосюри «Любіть Україну», а ще є козак за руку з козачкою, солдат, який захищає дитину, Україна та багато інших цікавих малюнків.

Патріотичне графіті на Шулявці

10. Козацькому роду нема переводу

На набережній біля пішохідного мосту зі стіни дивляться на нас персонажі відомого вітчизняного мультфільму «Козаки». Позаду них - Україна, яку вони голові захищати до останнього свого подиху.

Графіті козаки фото

Ось такий він, патріотичній Київ - серце України. Графіті з українською символікою зайвий раз доводить, що українці - творча нація, яка всією душею вболіває за свою Вітчизну. Пам'ятайте: ми - найкращі!

Дата публикации:
Автор:
UFL
Поделись с друзьями:
Рейтинг:
Хотите еженедельно получать от нас анонсы статей и новостей? Подписывайтесь на рассылку :)
Самовывоз

Адрес: Киев, Украина, Константиновская 56а, .
Телефон: +38 044 390 9090.
Емейл: [email protected]

Киев - бесплатная доставка курьером (с 09:00 до 21:00)!